Klipy, materiały

karta sedz

Wytyczne dla sędziów

pilka-nozna-sedzia

Arbitrzy, bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższym komunikatem. Zalecenie to przekazane zostało wszystkim sędziom w Polsce do bezwzględnego stosowania. Prosimy Przewodniczących, Szkoleniowców i Kierowników Grup o stałym przypominaniu sędziom owych postanowień i ewentualną pomoc w "zawiłościach" smsowych:

pozdrawiamy serdecznie!

Koleżanki i Koledzy Sędziowie,

W nawiązaniu do poprzedniego maila, chciałbym poinformować iż z uwagi na olbrzymią skalę przedsięwzięcia, uruchomiliśmy dla tych z Państwa, którzy otrzymali tego maila specjalny numer 500505505,
z którego będziecie Państwo otrzymywać informacje o obsadach oraz na który należy odsyłać SMS’y z wynikami meczów.

Jednym z podstawowych założeń portalu "Łączy Nas Piłka" jest prezentacja statystyk dot. rozgrywek prowadzonych przez Związki Piłki Nożnej (wyniki, składy drużyn, strzelcy bramek itp.).

Do sukcesu przedsięwzięcia konieczne będzie pełne zaangażowanie organów prowadzących rozgrywki, uczestników meczów oraz przede wszystkim sędziów zawodów.

Warunkiem prawidłowego funkcjonowania portalu i udostępnienia jego użytkownikom aktualnych informacji, niezbędne jest pełne wykorzystanie funkcjonalności systemu extranet do prowadzenia rozgrywek. Powyższe dotyczy w szczególności: wykorzystania modułu sędziowskiego do definiowania obsady sędziów na poszczególne zawody,

wprowadzenia przez sędziego zawodów, za pośrednictwem wiadomości tekstowej SMS, wyniku meczu w systemie extranet, nie później niż 15 minut po zakończeniu zawodów, wypełnienia przez sędziego, nie później niż 12 godzin po zakończeniu zawodów, sprawozdania z meczu w systemie extranet. Komunikacja SMS pomiędzy systemem, a jego użytkownikami odbywa się za pośrednictwem numeru telefonu 500505505.

1. Poniżej prezentujemy przebieg procesu powiadamiania o obsadzie i przesyłania wyniku meczu z wykorzystaniem wiadomości tekstowej SMS:

Otrzymanie przez sędziego, z numeru 500505505, wiadomości SMS informującej o obsadzie.Przykładowa treść: „Nowa obsada, mecz 904519, Santana Wielki Klincz - Radunia Stezyca, Sedzia glowny, 2014-08-31 16:00. System Extranet-PZPN.”

2.Otrzymanie przez sędziego, z numeru 500505505, wiadomości SMS informującej o obowiązku przesłania wyniku meczu.
Przykładowa treść:
„Prosze uzyc tresci w celu przeslania SMS-em wyniku meczu: Numer#Wynik_gospodarza:Wynik_goscia#Wynik_do_przerwy_gospodarza:Wynik_do_przerwy_goscia.”
3.Otrzymanie przez sędziego, tuż przed zakończeniem prowadzonych zawodów, z numeru 500505505, wiadomości SMS przypominającej o obowiązku przesłania wyniku meczu.
4.Przekazanie przez sędziego w ciągu 15 minut po zakończeniu zawodów, za pośrednictwem wiadomości tekstowej SMS na numer 500505505, informacji o wyniku meczu. Przykładowa treść: 904519#0:3#0:2
5.W zależności, czy wysłana wiadomość o której mowa w pkt 4 została przekazana w sposób poprawny, czy też nie, otrzymanie przez sędziego, z numeru 500505505 jednej z poniższych wiadomości SMS:
„Dziekujemy. Wynik spotkania zostal przyjety przez system Extranet.”
lub nieprawidlowy format wiadomosci. Prosze wyslac wynik spotkania za pomoca wiadomosci o formacie: XXXXXX#XX:XX#XX:XX na przyklad: 183722#2:1#1:1

6.Jeśli wiadomość o której mowa w pkt 4 została przekazana w sposób niepoprawny, przekazanie przez sędziego, za pośrednictwem wiadomości tekstowej SMS na numer 500505505, informacji o wyniku meczu. Przykładowa treść: 904519#0:3#0:2 Wypełnienie przez sędziego, w ciągu 12 godzin od zakończenia meczu, sprawozdania z zawodów w systemie extranet. Prosimy nie przesyłać wyniku w formacie opisowym np. Legia – Górnik – 2 – 0, (0-0). Jedyny akceptowalny format SMS z wynikiem to: 327579#2:0#0:0 bez żadnych dodatkowych znaków i wysłany na numer 500505505.

Uwaga!

Widomości przychodzące z systemu Extranet o których mowa powyżej, będą przesyłane wyłącznie na nr telefonu, wskazany przez sędziego w przypisanym indywidualnym koncie w systemie extranet.

Wiadomości wychodzące przesyłane przez Państwa o których mowa w pkt 4 i (w razie potrzeby) 6 mogą być wysłane wyłącznie z nr telefonu, wskazanego przez sędziego w przypisanym indywidualnym koncie w systemie extranet. SMS wysłany z innego numeru jak ten wskazany na Państwa koncie zostanie przez system odrzucony.

W związku z powyższym, prosimy o zweryfikowanie na Państwa koncie w systemie Extranet poprawności danych teleadresowych.

Z góry dziękujemy za współpracę w omawianym zakresie.

W razie pytań lub wątpliwości Departament Rozgrywek Krajowych PZPN pozostaje do Państwa dyspozycji.

Mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gości ON-LINE

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Designed by KAMLEGIT | strony www Rzeszów dla portali.
© Copyright 2016 Kolegium Sędziów Podkarpackiego ZPN. Wszystkie Prawa Zastrzeżone