^Back To Top

logo

Tworzenie stron www w Rzeszowie

strony WWW Rzeszów

Obsada sędziowska

pikto

Terminy szkoleń, egzaminów 2014/15

 

egz

Materiały UEFA

 

uefa

Trening Sędziego

biegacz

Analiza zdarzeń Ekstraklasy

Regulaminy

regulaminu

Klipy, materiały

karta sedz

Wytyczne dla sędziów

 

pilka-nozna-sedzia

Nie każdy ma własny samochód i nie każdy ma czas, aby nauczyć się jeździć. Ale to nie znaczy, że można spędzić swoje życie utknął w ruchu. W rzeczywistości istnieje wiele opcji dostępnych, jeśli chce się dostać się z punktu A do punktu B bez konieczności martwienia się o uzyskanie licencji lub płacenia za gaz.

Jednym z doskonałych sposobów na załatwienie tego problemu jest korzystanie z tranzytu publicznego. Można kupić miesięczny karnet w zależności od tego, jak daleko mieszkasz od miejsca, w którym musisz iść, a następnie użyć go, kiedy tylko potrzebujesz, nie martwiąc się o posiadanie wystarczającej ilości pieniędzy na karcie w danym czasie. Można również korzystać z aplikacji takich jak Google Maps dla kierunków przy użyciu transportu publicznego, zamiast jeździć bez celu, próbując znaleźć rampę wyjściową lub pas skrętu, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze! Inną opcją jest zadzwonienie do przyjaciela, który ma swój własny samochód i zapytać ich, czy mogą wziąć cię tam, gdzie trzeba iść bez żadnych kosztów, ponieważ nie mają żadnych innych planów tego dnia (lub tygodnia). Jest to szczególnie pomocne podczas podróży z przyjaciółmi, którzy mieszkają daleko od siebie, ponieważ niekoniecznie mają tyle miejsca w swoich samochodach.  Nie ma jednak możliwości skorzystania z listy możliwości. Dlatego najczęściej wybiera się skorzystanie z usług któregoś z przewoźników firmy w mieście taxi krapkowice na ulicę Wiejską. W ten sposób jest pewność, że zamówienie zostanie dostarczone na czas i bez żadnych problemów.

Przede wszystkim można się upewnić, że ich pojazdy są bezpieczne dla pasażerów. Oznacza to, że pojazd musi mieć pasy bezpieczeństwa dla każdego pasażera i musi być w stanie obsłużyć ciężar wszystkich tych pasażerów na raz. Firmy taksówkowe muszą również zapewnić, że ich kierowcy są wykwalifikowani do prowadzenia swoich taksówek. Oznacza to, że muszą wiedzieć, jak używać wszystkich urządzeń na pokładzie i przejść odpowiednie szkolenie od certyfikowanego instruktora. Kierowca będzie również potrzebował odpowiedniej licencji ze stanu, w którym mieszka lub pracuje. W niektórych przypadkach wymagania te mogą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania lub rodzaju świadczonych usług taksówkowych.

Życie w świecie, w którym filmy i programy telewizyjne nasyciły wyidealizowanymi obrazami tego, jak powinien wyglądać seks. Marzenia są o czystym, pachnącym, bezbolesnym i niebiańsko przyjemnym akcie miłosnym. Cóż, seks to czynność pełna niezręcznych momentów, które wynikają z naturalnych reakcji ludzkiego ciała - dziwnych odgłosów z pochwy, czy niekontrolowanej chęci oddania moczu. To są rzeczy, których nie można się wstydzić! Porozmawia otwarcie o tym, co naprawdę dzieje się podczas seksu. Doświadczono niekomfortowych momentów w łóżku; czy to śmiesznie niezręczny hałas, jaki wydaje ciało, czy chwilowa utrata kontroli, gdy nagle można skorzystać z łazienki. Ale zamiast bać się tych rzeczy i ukrywać je przed partnerem. Są one częścią tego, co sprawia, że seks jest tak wyjątkowy: nie chodzi tylko o to, żeby się wyżyć - chodzi o połączenie z drugą osobą na głębokim poziomie poprzez wrażliwość. 

Dźwięki, które słyszymy podczas seksu są integralną częścią tego doświadczenia. I choć jęki, westchnienia i stłumione krzyki mogą być bardzo przyjemnym sposobem na wskazanie maksymalnej przyjemności czerpanej z doznań - takich miłych dla ucha dźwięków oczekuje się oddając się amoralnym igraszkom z partnerem. Warto jednak pamiętać, że wyobrażenia o idealnym seksie mogą odbiegać od rzeczywistości, a pożądanej melodii erotycznej często towarzyszą niechciane, niekontrolowane i nieromantyczne dźwięki wydawane przez genitalia. Organizm to złożony system, którego procesy regulowane są przez hormony. Aby zrozumieć, jak wpływają one podczas seksu, należy zrozumieć, jak działają w ogóle. Hormony są chemicznymi posłańcami, które kontrolują wiele systemów w ciele: gruczoły dokrewne wydzielają je do płynu śródmiąższowego; płyn ten dociera do naczyń krwionośnych i krąży po całym organizmie; hormony docierają następnie do komórek docelowych i stymulują je do wykonywania określonych funkcji. Niektóre hormony regulują metabolizm (insulina), inne wzrost i rozwój (estrogen), jeszcze inne zachowania seksualne (testosteron).

Seks jest również pełen niespodzianek o których można dowiedzieć się korzystając ze stron typu sex telefon stwierdzono, że daje to wiele satysfakcji oraz wiedzy, którą można wykorzystać w życiu prywatnym. Choć są one częścią tego doświadczenia, należy pamiętać, że stosunek seksualny wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym, a pocenie się jest jego naturalną konsekwencją. Zapach potu i wydzieliny z pochwy to normalne elementy ludzkiego ciała. Wydzieliny pochwy są często opisywane jako mające "zgniły" zapach, ale w rzeczywistości wynika to z faktu, że można w nich wykryć obecność bakterii. Choć nie jest to przyjemne uczucie, jest ono całkowicie normalne i oczekiwane podczas stosunku seksualnego. W większości przypadków płacz po seksie spowodowany jest burzą hormonów szalejących podczas penetracji. Podczas orgazmu organizm wytwarza wyższy poziom kortyzolu i oksytocyny, co może powodować łzy. Jeśli twój partner płacze po uprawianiu z tobą seksu, nie martw się! To całkowicie naturalne!

Placówki pocztowe Poczty Polskiej odnotowują pozytywny trend w sprzedaży towarów, w ubiegłym roku zakupiono produkty o łącznej wartości prawie 350 mln zł. W tym roku liczba ta ma jeszcze wzrosnąć, a dane za pierwsze półrocze 2022 roku wskazują, że spółka osiągnie dodatnią dynamikę sprzedaży towarów.

Oferty sprzedaży w biurach i oddziałach firmy obejmują m.in. artykuły papiernicze i biurowe, towary okazjonalne, tzw. towary impulsowe, gry i zabawki, książki oraz produkty sezonowe. Pozytywne wyniki są wynikiem oceny ofert i dostosowania asortymentu do preferencji klientów. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku firma odnotowała jedną z najwyższych dynamik sprzedaży w sprzedaży artykułów okazjonalnych - około 140%. Na przykład w tej grupie kategorii znajdują się akcesoria i przedmioty osobiste (m.in. portfele, torebki), produkty regionalne, pamiątki, dekoracje. Poczta Polska Katowice ma wysoką dynamikę sprzedaży w kategoriach artykuły papiernicze, biurowe i impulsowe. Druga grupa obejmuje m.in. napoje i słodycze, herbatę, kosmetyki oraz baterie. Firma zwiększyła również sprzedaż książek, kart krajoznawczych, wyposażenia domu i innych kategorii.

Obecnie przesyłki pocztowe najczęściej kupują osoby, które mieszkają w małych miejscowościach, nie kupują przez internet lub chcą sprawdzić konkretny produkt przed zakupem. Na pocztę przychodzą również osoby, które lubią drobne zakupy, są blisko domu i wspierają polskie firmy. Warto podkreślić, że od 2017 roku działalność handlowa Poczty Polskiej jest zorganizowana i scentralizowana. W tym czasie wycofano prawie 2000 źle sprzedanych przedmiotów. Jest to istotne wsparcie dla utrzymania sieci urzędów i oddziałów pocztowych. Firma jest prawnie zobowiązana do zakładania oddziałów na terenie całego kraju, niezależnie od rentowności. Blisko 80 proc. urzędów i oddziałów pocztowych jest na minusie z powodu spadku liczby listów, które do tej pory były głównym źródłem przychodów Poczty Polskiej. Sprzedaż niejawna jest jednym z kluczowych czynników ograniczających negatywne skutki finansowe utrzymywania nierentownej sieci oddziałów. Obecnie Poczta Polska systematycznie poszerza i modyfikuje ofertę produktową poczty. Oferty handlowe zależą od lokalizacji, wielkości, regionu, potrzeb klienta i pory roku obiektu.

 

Blisko 600 tys. polskich klientów kontakt revolut wyjechało latem br. za granicę. Najpopularniejszym kierunkiem w sezonie letnim, po 2-letniej przerwie, były ponownie Włochy. Oprócz rezerwacji lotów, hoteli i wynajmu samochodów poprzez funkcję Stays, Polacy otrzymali ponad 360 tys. zł cashbacku. Z okazji Światowego Dnia Turystyki Revolut sprawdził, które zagraniczne kierunki wiodą prym latem i dokąd polscy klienci planują wyjechać jesienią tego roku. Revolut Travel Report analizuje historię transakcji klientów zagranicznych oraz rezerwacje z dnia na dzień dokonane za pomocą funkcji „Zakwaterowanie”. Biorąc pod uwagę dane, chociaż lato się skończyło, potrzeba podróżowania jeszcze się nie skończyła! To pierwsze lato, w którym klienci Revolut mogą rezerwować noclegi za pomocą funkcji Noclegi. Zaletą tej usługi jest m.in. do 10% zwrotu gotówki od każdej opłaconej rezerwacji. W ten sposób klientowi zwrócono 8,682 mln zł. Cashback w tym 362 tys. zł dla klientów z Polski. Gdzie rezerwują zakwaterowanie? Miasta, w których klienci Revolut w Polsce kupowali noclegi w ramach funkcji „Nocleg” od czerwca do sierpnia to: Warszawa, Kraków, Wrocław, Berlin, Praga, Gdańsk, Wiedeń, Poznań, Katowice i Amsterdam. Jakie kierunki preferują tej jesieni? Najwięcej rezerwacji dokonanych z noclegami w okresie od września do listopada to: Warszawa, Gdańsk, Rzym, Wiedeń, Kopenhaga, Praga, Berlin, Wenecja, Bangkok i Nowy Jork. Polska jest również jedną z 10 najbardziej preferowanych celów podróży na świecie (9.) wśród klientów Revolut. Wśród miast globalnych Warszawa plasuje się w pierwszej piątce (4 miejsce, po Londynie, Barcelonie i Paryżu). 

Revolut zapłacił klientom 9 mln zł zwrotu gotówki za rezerwacje. Odpowiada to 13 000 darmowych nocy. Patrząc na wzrost liczby wykupionych noclegów w IV kwartale br., liczba ta ma szansę znacząco wzrosnąć” – dodał. Klienci Revolut Stays otrzymują do 10% zwrotu gotówki (w zależności od programu) natychmiast po dokonaniu rezerwacji i opłaceniu pobytu. Biorąc pod uwagę średni koszt pobytu, kwota cashbacku wynosi około 43 £ (227 zł). Dodatkowo funkcja Pobyty oferuje atrakcyjne stawki bez opłat rezerwacyjnych oraz możliwość spóźnienia się i zapłaty w obiekcie (BNPL). Podróżni w podróży korzystają również z atrakcyjnych kursów wymiany walut, kart kredytowych z możliwością zwrotu gotówki, automatycznego dzielenia rachunków i sejfów grupowych na wycieczki grupowe.

Autorzy wpisu do raportu twierdzą, że urzędy w dzielnicy Warszawa-Mokoto nie obsługują Polaków, bo ci urzędnicy zajmują się tylko Ukraińcami. To nie jest prawda. Mieszkańcy Mokotowa obsługiwani są jak dotychczas, a urząd dzielnicy mokotów utworzył osobną kohortę dla uchodźców z Ukrainy. „Dziś ochroniarz nie wpuścił mojej córki do urzędu miasta Warszawa-Mokoto. Powiedział, że służą tylko Ukraińcom. do mnie?” - Zweryfikowany głos na Twitterze. Ten post został zamieszczony na koncie „Pani z desantu” 17 marca 2022 r. i w momencie weryfikacji miał 1364 polubienia. Tweet o tej samej treści został opublikowany na koncie innego użytkownika tego samego dnia, m.in. Używając pseudonimu Piknik, dowodzi również, że opisana historia nie jest prawdziwa.

Autorzy tej dezinformacji wykazują bardzo słabe zrozumienie oficjalnej rzeczywistości w Polsce. Pomylili nazwę mokotowskiego urzędu regionalnego z ratuszem. Nie biorą również pod uwagę, że część usług świadczonych przez Stołeczny Urząd Wojewódzki jest wykonywana zgodnie z właściwością miejscową – miejscem zamieszkania. „Oznacza to, że są one związane z mieszkańcami mieszkającymi na konkretnym terenie, w tym przypadku na Mokotowie, należą tylko do nich, więc nie mogą być realizowane np. w Śródmieściu” – wskazuje Mokotów rzeczniczka Monika Chrobak. Sytuacja opisana w poście wydaje się zupełnie nieprawdopodobna, gdyż biuro na Mokotowie utworzyło osobną kolejkę dla uchodźców ukraińskich ubiegających się o numery PESEL. "Stworzono 6 odrębnych stacji do obsługi obywateli Ukrainy. Pracownicy robią wszystko, aby nasi mieszkańcy jak najmniej tego odczuwali" - zapewnia Monika Chrobak.

Konta, na których pojawiają się zweryfikowane wpisy, wzbudziły wśród ekspertów znaczny sceptycyzm. Konsultant biznesowy i ekspert ds. komunikacji internetowej i marketingu cyfrowego Wojciech Kardyś analizuje je na Twitterze. „Konto powstało w czasie pandemii, rozpowszechnia treści antyszczepionkowe i prorosyjskie, brakuje w nim neutralnych zdjęć i treści, a nazwa konta przedstawia ciąg liczb. Jest rosyjskie bingo” – podsumowuje Wojciech Kordyś. Zdaniem Marcina Wiśniewskiego, dyrektora Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznych, wpisy powinny negatywnie wpłynąć na Polaków wobec uchodźców z Ukrainy. „To kolejny element kampanii dezinformacyjnej wymierzonej w pozytywne nastawienie Polaków do Ukraińców i wsparcie uchodźców. Grupa robocza na bieżąco dostosowuje swoje przekazy i bada czynniki, które budzą nastroje Polaków” – skomentował Marcin Wiśniewski.

Futsal Podkarpacie

Futsal1

Aktualne przepisy

Magazyn "Sędzia"

Testy Sędziowskie

banner 160x200 2

 

Kolegia Sędziów na Podkarpaciu

 

odznaka-sedziowska-zlota

Licznik odwiedzin

Odsłon artykułów:
1320260

Gości ON-LINE

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Designed by KAMLEGIT | strony www Rzeszów dla portali.
© Copyright 2016 Kolegium Sędziów Podkarpackiego ZPN. Wszystkie Prawa Zastrzeżone

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Aby dowiedzieć się więcej zobacz naszą politykę prywatności.

  Akceptuję Politykę tej strony
EU Cookie Directive Module Information